هرگونه سوال در رابطه با این محصول دارید، با همکاران ما در شرکت آهن آلات پولادی ‌ تماس بگیرید
آهن آلات پولادی
شماره تماس | 10 خط ویژه
021-44610237

سپری

آهن آلات پولادی مرجع آهن آلات صنعتی و ساختمانی خرید و فروش انواع سپری

سپری

 

 

این محصول جز پروفیل های با قائده و ارتفاع های مختلف بشمار می رود. نام دیگر سپری پروفیل t نام دارد. از کاربردهای سپری می توان به ساخت درب و پنجره، صنایع سدسازی، اتصال پل به ستون ها، متصل کردن پل به ستون ها، سقف و نماهای شیشه ای، ستون و خرپا و  سازه های فلزی اشاره کرد. سپری به دو دسته ی فابریک و پرسی تبدیل می شود. و به دو شکل تک یا دوبل در محل قرار میگیرد.

سپری بنر

مشخصات کلی سپری:

شکل ظاهری سپری : از لحاظ شکل ظاهر به دو دسته ی کلی مدل لبه تیز و لبه گرد تقسیم بندی می شوند.
انداره : سپري لبه تیز در اندازه ۲۰ تا ۴۰ میلی متر  و لبه گرد در اندازه ۳۰ تا ۱۴۰ میلی متر  موجود می باشد. به دلیل کاربرد این محصول در ایران، اندازه های متفاوتی وجود دارد .
طول : در طول های مختلفی برش داده می شود. از ۶ متر تا ۱۲ متر متغیر می باشد. بر اساس کاربرد و نیاز خود میتوانید طول مشخصی را خریداری نمایید.
ضخامت : ضخامت از ۰٫۹ تا ۲٫۵ میلی متر موجود می باشد. .در اکثر سپری ها ضخامت  لبه و دیواره  با یکدیگر برابرند.

سپری 2

کاربردهای سپری

از این مقطع عموماً برای ساخت درب و پنجره های گوناگون ، برای متصل کردن پل ها به ستون ها، ساخت سازه های فلزی، ستون و خرپا که سازه‌ای مستحکم از واحدهای مثلثی شکل می باشد که از متصل شدن اجزای باریک و بلند تولید می شود، استفاده می کنند.همچنین در اسکلت گلخانه ها ، سقف و نما های شیشه ای ، در نورگیری زیرزمین ها برای آجرهای شیشه ای در فضای بالا و به عنوان مهار کننده در ساختمانها و همینطور در صنایع سدسازی کاربرد دارد.

معایب سپری

از مهمترین معایب آن می توان به مقاومت خمشی پایین و مشکل در اتصالات به دلیل مقاومت در برابر خم شدن و سطوح مایل به سمت بال اشاره کرد.

نام گذاری سپری

نام آن ها بر اساس اندازه ی لبه مشخص می شود. به طور مثال اگر لبه سپري 100 میلی متر باشد به آن  شماره 10 می گویند. به سپري های خرد شده لقمه می گویند.

فرآیند تولید سپری

نخست شمش فولادي از نوع بلوم که از فرآورده‌های میانی نورد فولاد می باشد که دارای سطح مقطعی بزرگ‌تر از ۲۳۰ سانتیمتر مربع می باشد و دراینجا با مقطع و طول مشخص به درون كوره هاي حرارتي نورد ریخته می شود و بعد از رسيدن به درجه حـرارت لازمه و طی نمودن قفسه های نورد ابتدایی یا همان مجموعه غلتک ها  مقطع آن کم شده و طول آن بیشتر می شود و سرانجام با طی نمودن قفسه های نورد میانی وانتهایی به شکل سپری در آمده و بعد از آن دستگاه های برشی آن را به طول دلخواه برش می دهند. 

سپری 3

استاندارهای ساخت سپری:

استاندارهایی که برای ساخت سپري به کار می گیرند شامل موراد زیر می باشد

DIN EN 10055
DIN59051
DIN1022

 

لینک های مرتبط

ناودانی / میلگرد / تیرآهن / پروفیل صنعتی / ساندویچ پانل / Angle iron

 

Call Now Button