خانه / آخرین محصولات / لوله اسپیرال
هرگونه سوال در رابطه با این محصول دارید، با همکاران ما در شرکت آهن آلات پولادی ‌ تماس بگیرید
آهن آلات پولادی
شماره تماس | 10 خط ویژه
021-44610237

لوله اسپیرال

آهن آلات پولادی مرجع آهن آلات صنعتی و ساختمانی  خرید و فروش انواع لوله های اسپیرال

لوله اسپیرال

 

لوله اسپیرال

لوله های اسپیرال فولادی در سایزهای ۸″ الی ۱۲۰ اینچ به صورت اسپیرال رول شده و تولید میگردد.این لوله ها عموما جهت مصارف آبرسانی و گازرسانی با استانداردهای مختص همان سیال تولید میگردد . لوله های اسپیرال فولادی در شاخه های ۶ الی ۱۲ متری و در ضخامتهای تعریف شده برای هر سایز جهت مصارف ذکر شده استفاده میگردد . لوله های اسپیرال فولادی حین فرایند تولید در پاره ای از موارد دچار نشتی و یا خرابی میگردند که به آنها لوله های غیر تست میگویند که به عنوان ساپورت و یا به عنوان پایه های سازه های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند . در لوله های اسپیرال فولادی نوع جوش مهمترین گزینه تولید میباشد اینکه جوش لوله ها به چه صورت زده میشود مهم است چرا که استحکام لوله در مقابله با سیال ورودی و فشار ی که به دیواره وارد میشود خود به نوعی مهم و اساسی است .از این رو در لوله های مختلف که از نوع اسپیرال میباشند جوش جداره لوله مهمترین بخش تولید لوله های اسپیرال میباشد .

لوله اسپیرال بنر

لوله اسپیرال
1398/06/28
به علت نوسان بازار برای اطلاع از قیمت و موجودی تماس حاصل فرمایید.
شرح کالاسایز (اینچ)ضخامت (میلیمتر)قیمت در هر کیلو (تومان)
لوله اسپیرال166-86,210
لوله اسپیرال186-86,210
لوله اسپیرال206-86,210
لوله اسپیرال226-86,210
لوله اسپیرال246-86,210
لوله اسپیرال266-86,310
لوله اسپیرال286-86,310
لوله اسپیرال328-106,310
لوله اسپیرال348-106,310
لوله اسپیرال368-106,310
لوله اسپیرال388-106,310
لوله اسپیرال408-106,310
لوله اسپیرال428-10-126,310
لوله اسپیرال488-10-126,310
لوله اسپیرال528-10-126,310
لوله اسپیرال5612-14-16تماس بگیرید
لوله اسپیرال72-96-12012-14-16تماس بگیرید

کاربردهای لوله اسپیرال

شبکه های لوله کشی و اتصالات که برای انتقال سیالات مختلف نظیر آب و فاضلاب، مواد شیمیایی یا گازها طراحی می شوند، متناسب با منطقه نصب و حجم سیال از یکی از انواع لوله فلزی ، لوله مانیسمان و یا لوله های پلاستیکی مانند لوله پوش فیت ، لوله یو پی وی سی و لوله پلی اتیلن استفاده می کنند. هر چه حجم سیال عبوری از درون لوله بیشتر باشد یا فشار کاری بالاتر رود، لوله های مقاوم تر و قطور تر باید در شبکه لوله کشی و تأسیسات نصب شوند.

لوله اسپیرال 2

لوله اسپیرال نیز دقیقاً همین خصوصیات را دارد و برای کاربردهای متنوعی طراحی شده است؛ مهم ترین موارد کاربردی لوله های اسپیرال با قطرهای متفاوت عبارتند از:

  • نصب در سیستم های آبرسانی و زهکشی
  • کاربرد در آبیاری تحت فشار
  • نصب در لوله های انتقال مواد نفتی
  • انتقال دهنده آب و فاضلاب شهرها و روستاها
  • نصب در شبکه های عظیم جمع آوری انواع فاضلاب خانگی، صنعتی و کشاورزی و هدایت آن ها تا محل دفع

تفاوت لوله اسپیرال با لوله فلزی و لوله مانیسمان در نحوه تولید آن ها در کارخانه و مواد اولیه آن است. افزودن مستربچ های مناسب برای افزایش پایداری برخی خواص مکانیکی، عامل مشترک میان تولید انواع لوله پوش فیت، لوله پلی اتیلن و لوله یو پی وی سی می باشد.

مزایای لوله اسپیرال

این لوله ها از یکنواختی خوبی برخوردارند.

لوله های اسپیرال دارای خواص مکانیکی بالایی هستند.

از نقطه نظر جریان سیال در این لوله فولادی ، لوله های مذکور خواص مناسبی را نشان داده اند.

در صورت نیاز به خم کاری در حین نصب، این لوله ها ماسب تر از سایر لوله ها هستند.

از نظر اقتصادی نسبت به سایر لوله فولادی ها مزایای بیشتری دارند.

جهت و امتداد نورد ورق و درزجوش نسبت به جهت تنش های اصلی که به هنگام بهره برداری به لوله اعمال می شود، در مقایسه با لوله های دیگر از استحکام و اطمینان بیشتری در مقابل ترک و شکست برخوردار است.

فرایند ساخت این لوله ها انعطاف پذیر است، بدین معنی که می توان از ورقی با پهنای ثابت، لوله هایی با قطرهای متفاوت تولید کرد. همچنین امکان تولید لوله هایی با قطر یکسان از ورق هایی با پهنای متفاوت وجود دارد.

لوله اسپیرال 3

روش ساخت لوله اسپیرال

به طور کلی پنج روش عمده در ساخت لوله آهنی با قطر بالا معمول است.

الف) روش O & U: که در آن ابتدا صفحه به صورت U و سپس به صورت O در می آید.

ب) خمش غلتکی یا نورد هرمی: که در آن صفحه بین چند غلتک انحنای لازم را به دست آورده سپس درز نهایی جوش می خورد.

ج) روش ۲C: که در آن دو نیمه لوله که قبلا به صورت C تهیه شده اند بر روی هم جوش داده می شوند.

د) روش C & O: مشابه روش U & O است با این تفاوت که در مرحله اول خمش بیشتری به صفحه اعمال می شود.

ه) شکل دهی مارپیچی (لوله های اسپیرال) که در آن ورق همچون رزوه ای که پیرامون یک پیچ را فرا گرفته به صورت لوله فرم داده می شود و درز بین لبه های ورق توسط جوش پر می شود. در ساخت لوله های درز جوش مستقیم ورق فلزی در جهت خروج لوله به ماشین وارد می شود ولی در زمان ساخت لوله های اسپیرال محورهای نوار و لوله با هم زاویه ای می سازند که به آن زاویه ورودی یا شکل دهی می گویند.

معرفی استانداردهای بین المللی تولید لوله فولادی

اغلب خطوط لوله ای که امروزه در جهان تولید می شود از دستورالعمل انستیتوی آمریکای API تبعیت می کند. برخی از دستورالعمل های این سازمان که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند به این شرح است

الف) API Spec 5L: این دستورالعمل اغلب لوله های درزجوش مستقیم و بدون درز که از فولادهای نوع A و B تولید می شوند را تحت پوشش قرار می دهد.

ب) api Spec 51X: این دستورالعمل برای لوله های درزجوش مستقیم و بدون درز از جنس فولادهای X42 تا X70 مورد استفاده قرار می گیرد.

ج) API Spec 5LU: این دستورالعمل برای لوله های بدون درز و درزدار از جنس فولادهای U80 و U100 استفاده می شود.

د) API Spec 5LS: این دستورالعمل در مورد لوله های اسپیرال (درز جوش مارپیچی) از جنس فولادهای A، B ، X42 و X70 به کار برده می شود.

علاوه بر استانداردهای API، استانداردهای بین المللی دیگری چون BS،  AFNOR، JIS و … نیز جهت کنترل کیفی خطوط لوله اسپیرال مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله استانداردهایی که اغلب در کشور آلمان به کار برده می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

DIN 17172 & 2470 برای خط لوله انتقال نفت و گاز

DIN 1626 & 1628 برای لوله های حرارتی

DIN 1626 & 2460 برای خطوط لوله انتقال آب

DIN 17120 برای لوله های ساختمانی

DIN 30670 برای پوشش پلی اتیلن

API RP 5L2 برای آستر رزینی اپوکسی

لوله های درز جوش مستقیم و لوله های درزجوش اسپیرال دو روش عمده در تولید لوله های درزدار محسوب می شوند. با توسعه فناوری طراحی و تولید لوله درزجوش اسپیرال امروزه لوله های قطور درزجوش اسپیرال به صورت اقتصادی تولید می شوند. بنابراین گسترش تحقیقات بر روی لوله های درزجوش اسپیرال امری بدیهی است.

روش فرم دهي اسپيرال

تولید لوله به روش اسپیرال یکی دیگر از روش های استاندارد تولید لوله در جهان است . در این روش، ورق با گذشتن از یک سری غلتک ها با درزی حلزونی ( اسپیرال ) به شکل لوله در خواهد آمد . برخلاف لولۀ درز مستقیم که قطر لوله بستگی به پهنای ورق دارد، در این روش قطر لوله با تغییر زاویۀ تغذیۀ اولیۀ ورق تغییر خواهد نمود . با تغییر زاویۀ تغذیه، لوله با قطرهای مختلف تولید می شود، در حالی که در روش درز مستقیم باید کل قالب های خط تولید تعویض شوند . از این رو در روش اسپیرال، لوله با قطرهای مختلف را می توان با هزینۀ کمتری نسبت به درز مستقیم تولید کرد .لوله های اسپیرال به دو روش یک مرحله ای ودو مرحله ای تولید می شوند

لوله اسپیرال یک مرحله ای

این روش یکی از متداول ترین روش های تولید لوله در جهان و شکل اولیۀ تولید لولۀ اسپیرال است .

مراحل تولید در این روش عبارتند از :

آماده سازی ورق، شکل دهی ورق و جوشکاری زیرپودری داخل و خارج. در مرحلۀ آماده سازی ورق، سر ورق ها به یکدیگر جوش داده می شوند و لبۀ ورق پخ زده شده و صاف می شود . اگر عملیات شکل دهی را کامل انجام دهند باید لبۀ ورق پیش خم شود تا از ایجاد برآمدگی های غیر قابل پرس جلوگیری شود. برای جوشکاری درز اسپیرال، ابتدا درز داخلی در موقعیت ساعت 6 توسط دستگاه جوش زیرپودری جوش داده خواهد  شد . پاس خارجی نیز در موقعیت ساعت 12 جوش داده خواهد شد . تنظیم مشعل جوشکاری به صورت اتوماتیک انجام می گیرد . پس از جوشکاری درز، لوله برش خورده و به مراحل بعدی منتقل خواهد شد .سرعت تولید در  این روش بر اساس سرعت جوشکاری زیرپودری تعیین می شود. سرعت جوشکاری زیرپودری در حدود1 الی 2.5متر بر دقیقه است، گاهی تا 3 متر بر دقیقه هم می رسد. از آنجا که سرعت جوشکاری زیرپودری محدود است، سرعت تولید در این روش کند است .

لوله  اسپیرال دو مرحله ای

تولید لولۀ اسپیرال دو مرحله ای مانند روش یک مرحله ای است، با این تفاوت که در این روش در حین شکل دهی ورق، درز بوسیلۀ GMAW جوشکاری می شود.  این جوش پاس ریشه را تشکیل   می دهد. در مراحل بعدی، درز از داخل و خارج چند دستگاه جوش زیرپودری پر می شود.

این فرایند چهار مرحلۀ اساسی دارد :آماده سازی ورق ، شکل دهی ورق ، جوش با    GMAW وجوش زیرپودری داخلی وخارجی.

در روش دو مرحله ای علاوه بر راندمان تولید بالا ( به دلیل شکل دهی سریع) ، یک مزیت تکنیکی به لحاظ جدا بودن مرحلۀ شکل دهی و جوش نهایی از یکدیگر وجود دارد. در ایستگاه شکل دهی در حین شکل دهی پای ریشه با روش GMAW جوش داده می شود. سرعت این دستگاه با سیستم گاز محافظ گاز کربنیک در حدود 12 متر بر دقیقه است. این جوش در موقعیت ساعت 6 ایجاد می شود.

 

لینک های مرتبط 

لوله فولادی / لوله گازی / لوله استیل / لوله داربستی/ what is spiral pipe

Call Now Button