خانه / آخرین محصولات / لوله سیاه
هرگونه سوال در رابطه با این محصول دارید، با همکاران ما در شرکت آهن آلات پولادی ‌ تماس بگیرید
آهن آلات پولادی
شماره تماس | 10 خط ویژه
021-44610237

لوله سیاه

آهن آلات پولادی مرجع آهن آلات صنعتی و ساختمانی  خرید و فروش انواع لوله های سیاه

لوله سیاه

لوله سیاه چیست

لوله استوانه ای بلند و توخالی است که دو سر آن باز است که سطح مقطع آن می تواند دایره ای باشد . انوع لوله از جنس فولاد به دو دسته لوله سیاه و گالوانیزه تقسیم بندی می شوند . لوله سیاه فولادی هیچ پوششی ندارد اما لوله گالوانیزه ، لوله جنس فولاد است که با لایه ای از فلز روی پوشیده می شود . این پوشش روی یا گالوانیزه برای کاهش خوردگی به عنوان آند کار می کند. لوله سیاه فولادی در صنایع به دو گروه درز دار و بی درز تقسیم بندی می شوند .

لوله سیاه بنر

کاربرد لوله سیاه فولادی

از لوله درز دار جهت انتقال مایعات و تولیدات پروفیل های قوطی ، ساختن مصنوعات و سازه فلزی استفاده می شود . برای زمینه های متنوع صنایع مانند گاز ، ساختن مخازن تحت فشار بالا در تاسیسات پالایشگاه ، نیروگاه ها و … از لوله های بی درز استفاده می شود.

لوله های درزدار فولادی (WELDED STEEL PIPE) یا به اصطلاح لوله سیاه در واقع به لوله هایی اتلاق می شود که در نیتجه فرم دهی و جوش دادن ورق های فولادی با ضخامت ها و جنس های مختلف تولید می شوند.

خوشبختانه تعداد کارخانه های داخلی فعال در زمینه تولید انواع لوله سیاه فولادی و آهنی درز دار قابل ملاحظه بوده و بخش عمده مورد نیاز کشور از این نوع لوله ها توسط کارخانه های داخلی تامین می گردد.

لوله های درز دار بسته مورد استفاده، قطر و ضخامت، روش تولید و نوع جوش به خصوص تنوع قابل ملاحظه ای دارند که معمول ترین و پر مصرف ترین آنها لوله درز مستقیم جوش الکتریکی ERW ، درز مستقیم جوش ماهیچه ای LSAW و لوله های با درز جوش اسپیرال SPIRALLY WELDED می باشند.

لوله سیاه 2

لوله سیاه درز دار فولادی

لوله درزدار به دو دسته لوله تست شده و لوله تست مردود تقسیم می‌شود. لوله تست‌شده، لوله‌ای است که تست hydrostatic روی آن انجام شده و عدم نشتی آن تایید شده است. اما لوله تست مردود، لوله‌ای است که تست هیدرواستاتیک روی آن انجام نشده و یا تست شده و نشتی داشته است.

تولید این نوع لوله

لوله سیاه درز دار طی عملیاتی به شرح ذیل تولید خواهد شد :

  1. برش کاری و آماده کردن نوار ورق به اندازه ی محیط لوله ها
  2. تبدل ورق به لوله
  3. جوش کاری درز لوله
  4. براده برداری از سطح جوش
  5. تقسیم لوله تولیدی به چندین شاخه مساوی
  6. قاب گیری و صاف کاری لوله تولیدی
  7. بازرسی و کنترل کیفیت لوله تولیدی

 

لوله سیاه 3

لوله سیاه بدون درز فولادی

مانیسمان که با نام های بدون درز نیز شناخته میشوند در اصطلاح علمی به آنها سیمی لس گفته میشود؛ به آن دسته از لوله ها فولادی گفته میشود که در فرآیند تولید آنها از انواع روشهای جوش فلرات استفاده نمیشود و تفاوت دیگر آنها در ماده اولیه محصولات میباشد. در لوله های درزدار فرایند تولید از برش ورق و شکل دهی و جوش و سرانجام غلطک استفاده میشود ولی در تولید لوله های مانیسمان از مقاطع فولادی به شکل شمش و از طریق حرارت و کشش و غلطک و عبور از زره و همچنین نیروهای گریز از مرکز استفاده میشود که در صنایع مختلف به لحاظ متریال و مواد اولیه سازنده آن بالتر و با کییت بهتر و همچنین یکنواختی بیشتر را به همراه دارد و عدم جوش و آسیب پذیری و عمل فشار بیشتر بیشتر مورد استفاده فراوان قرار میگیرد.

 

لینک های مرتبط 

لوله گالوانیزه / لوله اسپیراللوله فولادی / لوله گازی / لوله استیل / لوله داربستی / What is the difference between seamless pipe and erw pipe

 

Call Now Button