خانه / آخرین محصولات / لوله گازی
هرگونه سوال در رابطه با این محصول دارید، با همکاران ما در شرکت آهن آلات پولادی ‌ تماس بگیرید
آهن آلات پولادی
شماره تماس | 10 خط ویژه
021-44610237

لوله گازی

آهن آلات پولادی مرجع آهن آلات صنعتی و ساختمانی  خرید و فروش انواع لوله های گازی

 

لوله گازی

لوله گازی لوله های فولادی یا پلی اتیلن مورد استفاده در خطوط انتقال گاز می باشد. مصرف لوله گازی در ساختمان های مسکونی، سوله های صنعتی، نیروگاه ها، پالایشگاه ها، پتروشیمی ها و غیره است. از این لوله ها برای لوله کشی سیستم های هوای فشرده و هیدرولیک نیز بهره بره می شود.

لوله گازی بنر

لوله گازی روکار
به علت نوسان بازار برای اطلاع از قیمت و موجودی تماس حاصل فرمایید.
شرح کالاسایز(اینچ)ضخامت(میلی متر)قیمت هر کیلو (ریال)
لوله گازی روکار1/22.6566.200
لوله گازی روکار3/42.6566.200
لوله گازی روکار13.2565.000
لوله گازی روکار1-1/43.2565.000
لوله گازی روکار1-1/23.2565.000
لوله گازی روکار23.6565.000
لوله گازی روکار2-1/23.65تماس بگیرید
لوله گازی روکار34.05تماس بگیرید
لوله گازی روکار3-1/24.5تماس بگیرید
لوله گازی روکار44.85تماس بگیرید
لوله گازی روکار54.85تماس بگیرید
لوله گازی توکار (مانیس گاز) استاندارد (APL 5L Grade B ISIRI 3574)
به علت نوسان بازار برای اطلاع از قیمت و موجودی تماس حاصل فرمایید.
شرح کالاسایز(اینچ)ضخامت(میلی متر)قیمت هر کیلو (ریال)
لوله گازی توکار1/22.867.200
لوله گازی توکار3/42.967.200
لوله گازی توکار13.466.700
لوله گازی توکار1-1/43.666.700
لوله گازی توکار1-1/23.766.700
لوله گازی توکار23.966.700
لوله گازی توکار2-1/24تماس بگیرید
لوله گازی توکار34تماس بگیرید
لوله گازی توکار3-1/24.4تماس بگیرید
لوله گازی توکار44.4تماس بگیرید
لوله گازی توکار54.8تماس بگیرید

اقسام لوله گازی

لوله گازی یکی از پر فروش ترین لوله گازی ها در زمینه انتقال گازهای خانگی و کارخانجات صنعتی به شمار میروند و در شاخه های ۶ متری تولید و عرضه می گردند.

لوله گازی در دو نوع توکار و روکار جهت انجام کلیه پروژه های صنعتی و ساختمانی یکی از گزینه های مهم در زیر گروه اجرایی به حساب می آیند و متخصصین این امر یعنی کارفرمایان در پروژه های مختلف لوله گذاری چه لوله کشی شهری و چه صنعتی به نوع متریال مصرفی و استانداردها توجه می کنند.

لوله گازی 5

لوله کشی روکار

لوله کشی های گاز باید حتی الامکان روی کار نصب شوند مگر در مواردی که نصب لوله کشی زیر کار اجتناب ناپذیر باشد.

اتصال لوله ای روکار تا قطر ۲ اینچ را می توان با استفاده از وسایل اتصال دهنده پیچ یا جوشکاری برقی انجام داد. اتصال لوله کشی با لوله های با قطر بیش از ۲ اینچ باید حتما با جوش برقی صورت گیرد .

از لوله های گالوانیزه فقط می توان برای لوله کشی روکار با اتصال دهندهی پیچ شده گالوانیزه استفاده کرد. این نوع لوله به هیچ وجه نباید در لوله کشیهایی که بوسیله ی جوشکاری به یکدیگر متصل می شوند بکاررود.

درسیستم لوله کشی گاز روکار نیازی به استفاده ازنوار پلاستیکی مخصوص برای عایق کردن نسیت، بلکه باید روی لوله را پس ازتمیز کردن ابتدا با یک دست رنگ ضد رنگ و سپس با رنگ روغنی پوشاند و باید توجه داشت که استفاده از رنگ های پلاستیکی ولعابی محلول در آب و امثال آنها برای رنگ زدن لوله ها مجاز نیست.

لوله کشی گازی درساختمانها باید درفواصل معین به نحو مناسبی با استفاده از بست های فلزی مخصوص لوله، محکم واستوار شود.

بستن یا جوش دادن یک لوله به لوله ی دیگر و لوله به اسکلت فلزی ساختمان و به اجزای فلزی غیر ثابت بطور مستقیم مطلقا ممنوع است.

در مواردی که لوله از داخل در یا پنجره عبور می کند باید پیش بینی های لازم جهت جلوگیری از ساییدگی لوله بوسیله قاب در و یا پنجره  و یا شیشه آن به عمل آیند.

فاصله لوله ی روکار گاز تا لوله های آب گرم باید حداقل ۵ سانتی متر باشد. چنانچه حفظ این فاصله امکان پذیر نباشد باید روی لوله گاز عایق بندی حرارتی شود.

کانالهای عمودی ساختمان که لوله گاز از آنها عبور می کند باید از پایین به بالا به هوای آزاد راه داشته باشند تا امکان تجمع گاز درآنها وجود نداشته باشد. لوله ی گاز را نباید ازداخل کانالهای مربوط به هواکش، آسانسور، لوله بخاری وتهویه وامثال آنها عبور داد.

لوله گاز نباید با سیم وکابل برق داخلی وخارجی ساختمان تماس داشته باشد فاصله سیم روکار وکلید وپریز برق با لوله های گاز وشیرهای مربوطه باید حداقل ۵ سانتی متر باشد.

شیرهای گاز حتی الامکان باید درارتفاع بالاتر از کلید و پریز برق نصب شوند. از لوله کشی گاز به هیچ وجه نباید به منظور اتصال زمین سیم ها و وسایل برقی استفاده شود.

در لوله کشی های افقی وعمودی روکار که درمعرض تغییرات حرارت قابل توجه قرار می گیرند باید پیش بینی های کافی از قبیل زانویی، تغییر مسیر لوله، خم انبساط و امثال آن برای مقابله با انقباظ و انبساط لوله بعمل آیند.

دنده پیچ های لوله ولوازم لوله کشی باید طبق استاندارد ملی وسایر استانداردهای مورد قبول شرکت ملی گاز باشد.

درصورتی که لوله کشی گاز به منظور رسیدن به پشت ساختمان از روی پشت بام عبور می کند محل عبور لوله در پشت بام باید به نحوی باشد که اولا در معرض برخورد با اجسام خارجی ومسیر عبور ومرور نباشد و ثانیا برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد برابر تابش آفتاب به نحو مناسبی پوشیده ومحافظت گردد وچنانچه احتمال تماس طولانی لوله با آب باران وبرف وجود دراد باید پیش بینی های لازم برای جلوگیری از زنگ زدگی لوله به عمل آیند.

لوله گازی 2

لوله کشی زیر کار

اتصالات در سیستم لوله کشی زیر کار برای کلیه قطرهای لوله باید حتما به وسیله جوشکاری برقی انجام گیرد. روش جوش کاری محل های اتصال باید در کل یه نقاط خط جوش محیط لوله یک نواخت بوده و عاری از نواقص ظاهری باشد .

لوله های گاز نباید با لوله های آب گرم و سرد و کابل برق در یک کانال قرار داده شوند و چنانچه قرار دادن آنها در یک کانال اجتناب ناپذیر باشد باید لوله های گاز به وسیله عایق حرارتی از قبیل پشم شیشه و امثال آن در مقابل انتقال حرارت و برخورد به کابل برق محافظت گردند. اگر لوله گاز در کانال مستقلی قرار داشته باشد، باید این کانال به وسیله ماسه خشک پر شود و چنانچه با سایر لوله ها در کانال مشترکی قرار دارد که نمی توان آن را با ماسه خشک پر کرد، باید این کانال مجهز به هواکش های مناسب در نقاط مختلف باشد که در صورت نشست گازامکان تجمع گاز در کانال وجود نداشته باشد.

لوله های گازی زیر کار که به وسیله مصالح ساختمانی روی آنها پوشانده می شود باید از لوله های آب گرم و سرد و کابل برق حداقل ۱۰ سانتی متر فاصله داشته باشند. در تقاطع لوله های گاز با لوله های آب یا کابل برق در کف هایی که به علت ضخامت کم آنها، حفظ فاصله مذکور امکان پذیر نیست باید فاصله بین لوله گاز و سایر لوله ها یا کابلها یا به وسیله مواد عایق کننده یا مصالح ساختمانی مناسب (شن، آهک و شفته) پر کرد.

ابعاد و سایز لوله گازی 

لوله های گازی همان طور که اشاره گردید در دو نوع معمولی و API تولید و عرضه می گردند و بالطبع ساز بندی این لوله ها نیز بسته به نوع استاندارد لوله های گازی می تواند متغایر باشد.

به این صورت که لوله های گازی از نوع معمولی در سایزهای ۱/۲ الی ۶ اینچ و لوله های API  گازی از سایز ۱/۲ اینچ الی ۴ اینچ تولید و عرضه می گردند کلیه لوله ها در ابعاد ۶ متری ارائه می گردند و سرتاسر لوله استانداردهای مربوط به لوله به صورت شابلون که معمولا به رنگ زرد می باشد نوشته شده و از این رو لوله های معمولی و لوله های گاز یکدیگر متمایز هستند.

لوله گازی 3

لوله گازی API

لوله گازی API برای مصارف خانگی تحت استانداردهای بین المللی API 5L  و ملی ISIRI 3574 ، جایگزین لوله های بدون درز در لوله کشی های تو کار ساختمان شده است. برگزاری جلسه های متعدد تیم های کارشناسی با بازرسین نظام مهندسی استان ها و انجام موفقیت آمیز آزمایشاتی به مراتب سخت گیرانه تر از الزامات استاندارد ISIRI 3360 مربوط به لوله گاز خانگی منجر به اخذ مجوزهای لازم برای جایگزینی لوله های گاز به جای لوله های بدون درز گردیده است.

لوله API 

گروه صنعتی با صدور محصولات متنوع در سطح استانداردهای جهان و قیمت های رقابتی قادر بوده است در کشورهای اروپا – آفریقا و به ویژه منطقه خاورمیانه جایگاه و اعتبار تجاری خاصی بدست آورده و گام مؤثری در زمینه صادرات غیر نفتی کشور بردارد.

 

سایزها و استانداردهای لوله گازی

 API در سایزهای ۱/۲ اینچ الی ۶ اینچ در انواع سبک گازی و سنگین API تولید می گردد . لوله های گازی در استانداردهای EN10255-EN10305-DIN 2440-DIN 2394-JIS G3472 ASTM A53 API5L  تولید و عرضه می گردد.

فرایند تولید لوله گاز درزجوش دار طولی

مواد اولیه برای تهیه لوله، ورق های تولیدی از نورد گرم و سرد می باشد که به صورت کویل از شرکت های تولیدکننده فولاد خریداری می گردد. کویل ها براساس سفارش و نیاز تولید به قسمت های کوچک تری که کلاف یا نوار نامیده می شود تقسیم می گردد. تقسیم کویل به کلاف در قسمت برش توسط دستگاه برش انجام می گیرد. بعد از برش خوردن کویل و تبدیل شدن به کلاف، این کلاف ها به قسمت نورد منتقل می گردد.

برای تولید لوله درز دار طولی ورق مصرفی باید دارای خواص زیر باشد

  • جوش پذیری بالا داشته باشد
  • نقایص نوردی و جدانشینی در فولاد باید کمترین مقدار را داشته باشد
  • سطح ورق صاف بوده و پوسته های اکسیدی در سطح خارجی ورق زیاد نباشد.
  • تاب و انحنا در طول ورق باید حداقل باشد
  • ورق تنش داخلی نداشته باشد.

 

 

لینک های مرتبط 

لوله گالوانیزه / لوله درزدار / لوله اسپیراللوله فولادی / What is a seamless steel pipe

Call Now Button