خانه / آهن آلات / نبشی استیل
هرگونه سوال در رابطه با این محصول دارید، با همکاران ما در شرکت آهن آلات پولادی ‌ تماس بگیرید
آهن آلات پولادی
شماره تماس | 10 خط ویژه
021-44610237

نبشی استیل

آهن آلات پولادی مرجع آهن آلات صنعتی و ساختمانی خرید و فروش انواع نبشی های استیل

نبشی استیل

 

نبشی استیل چیست

آلیاژهای استیل ضد زنگ دارای ویژگی مقاومت در برابر خوردگی ، حفظ قدرت خود در دمای بالا و نگه داری آسان می باشد. این آلیاژ ها معمولا شامل کروم، نیکل و مولیبدن می باشند. آلیاژهای استیل ضد زنگ عمدتا در صنعت خودرو ، هوافضا ، ساخت و ساز ، اتصالات صنایع غذایی ، لوله صنایع شیری ، اتصالات استیل و فلنج استیل استفاده می شود.

استیل سری 302 یک نمونه از گروه 300 می باشد از ویژگی های آن می توان به آستنیتی ، غیر مغناطیسی بودن آن اشاره کرد. این استیل بسیار سخت و انعطاف پذیر است در برابر گرما مقاوم است و از عناصر شایع به کار رفته در آن می توان به کروم، نیکل اشاره کرد. در صنایع غذایی، لوله صنایع شیری و اتصالات صنایع غذایی به عنوان لوله استیل مورد استفاده قرار می گیرد. استیل ضد زنگ 302 نیز به تمام انواع واشر ، نبشی استیل ، چشمه ها ، صفحه نمایش و کابل تشکیل خدمات رسانی می کند.

استیل 304 نوع دیگری از آلیاژهای ساخته شده کربنی می باشد ، از آن در ساخت میلگرد استیل 304 ، ورق استیل 304 ، لوله استیل 304 استفاده می شود. این آلیاژ غیر مغناطیسی است و به عنوان یک استیل چند منظوره شناخته شده است و به طور گسترده در همه استیل های زنگ نزن استفاده می شود.

نبشی استیل بنر

نبشی استیل

نبشی مقطعی است که در سازه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این مقطع از مهم ترین پروفیل های ساختمانی می باشد که به صورت مرکب و منفرد در ساختمان ها به کار میرود. نبشیها جهت اتصالات پل ها به ستون ها و یا تیرآهن ها به بیم های باربر و اتصالات ستون ها به صفحات در فوندانسیون ، هم چنین برای ساختن ستون و خرپا به کار می رود. کاربرد نبشیها برای متصل کردن پل ها به ستون ها و یا تیرآهن ها به بیم های باربر و متصل کردن ستون ها به صفحات در فوندانسیون است.

همچنین برای ساختن ستون و خرپا کاربرد دارد. به علاوه در برخی سازه ها همانند سازه های مربوط به آسانسورها ، نبشیهای خرد شده مورد استفاده قرار می گیرند که در اصطلاح به آن نبشی لقمه گفته می شود. اگر ابعاد نبشی ۵۰ تا ۱۵۰ میلی متر باشد از آن برای اتصالات پل ها به ستون ها و یاتیرآهن ها به بیم های باربر و اتصالات ستون ها به صفحات در فندانسیون استفاده می شود.

پایه اصلی تولید نبشی استیل شمش استیل است که در نوع پرسی و فابریک تولید میشود در نوع پرسی با خم کردن ورق با دستگاه رول فرمینگ وطی مراحل برشکاری ورق ها به اشکال مختلف L ، V ( نبشی استیل ) تبدیل میکنند. همچنین درتولید فابریک استیل گداخت در فرایندهای نورد گرم یا سرد به این محصولات تبدیل میشوند. نبشی استیل به صورت دو ورق استیل عمود بر هم ساخته می شود ، این ورق های استیل دارای عرضی بسیار کمتر از طول خود می باشند و در ضخامت کم تولید می شوند.

نبشی 2

انواع نبشی استیل

همچنین نبشی نیز دارای انواع مختلفی می باشد از جمله نبشی که به صورت یک تیکه ورق یکپارچه می باشدو طول آن ۶ متر می باشد که این ورق یکپارچه از وسط خم میشود و در آخر تبذیل به نبشی میشود.

نوعی دیگری از نبشی که در واقعه نبشی فابریک می باشد که به صورت ابتدا در همان مراحل اولیه ساخت نبشی به همان شکلی که باید باشد ساخته می شود و مانند مرحله قبلی یک ورق نمی باشد که طی مراحل بعدی تبدیل به نبشی شود و این کار به وسیله تا زدن این ورق اتفاق می افتد از اول به صورت نبشی تولید می شود.

چگونگی تشخیص نبشی استیل

وقتی که شما میخواهید یک نبشی استیل را معرفی کنید یا اینکه یک نبشی را تشخیص دهید در واقع شما  سه پارامتر را دریافت خواهید کرد و یا به بیانی خواهید شنید دو مقدار پارامتر های اول شامل طول و عرض اندازه بال ها خواهد بود و عدد سوم نشان دهنده ضخامت هر بال خواهد بود.

به طور کلی اعداد از صفر شروع و به بیست می‌شوند. به عنوان مثال شما خواهید داشت ۴۰ * ۴۰ * ۴ بدین ترتیب دو مقدار ۴۰ مقادیر های طول و عرض نبشی خواهند بود و مقدار سوم یعنی ۴ هم ضخامت نبشی می باشد.

کاربردهای نبشی استیل

کاربرد نبشی استیل در پشتیبانی و ساختمانی

پل ها –انبارها–قفسه ها–برج های کابل–برج های قدرت–برج های ارتباطی–تجهیزات و…

کاربرد نبشی استیل در زندگی روزمره

فریم های تخت –صندلی–نیمکت–قاب های پشتیبانی از سیستم تهویه هوا میزهای قهوه و…

کاربرد نبشی استیل در زیبا سازی

نبشی استیل طلایی و نقره ای 90درجه در ابتدا و انتهای کاشی کاری و سنگ کاری مورد استفاده قرار می گیرد که این کار باعت بالا رفتن دوام و استحکام و جلوگیری از لب پر شدن کاشی می شود.

کاربرد نبشی استیل در تجهیزات دریایی

نبشی استیل از فولاد ضد زنگ ساخته شده است و در محیط های آبی زنگ نمی زند و این ویژگی نبشی استیل باعث می شود که در تجهیزات دریایی و زیر دریایی از آن بسیار استفاده شود.

چگونگی محاسبه وزن نبشی

برای محاسبه وزن نبشی شما باید اندازه بال نبشی استیل در طول آن و ضخامت نبشی ضرب کنیم و سپس در عدد ۷۸۵۰ ضرب کنید و در ۲ ضربدر بکنید تا در نهایت وزن نبشی به دست بیاید. واحد طول عرض و ضخامت نبشی بر حسب متر باشد و در انتها بر حسب کیلوگرم به شما وزن نبشی را خواهد داد.

 

لینک های مرتبط

ناودانی / میلگرد / تیرآهن / پروفیل صنعتی / ساندویچ پانل / Angle iron

Call Now Button